Регіональний офіс водних
ресурсів у Рівненській області

Анонси подій

Водогосподарська обстановка

Підвідомчі організації

Платні послуги

Соціальні мережі

        Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води.

        Всесвітній день моніторингу води був заснований у 2003 році Американським фондом чистої води (ACWF) як глобальна  освітня  програма. Програма, названа згодом «Всесвітньою проблемою моніторингу води» та «Викликом води EarthEcho», має на меті підвищити обізнаність громадськості та залучити її до захисту  водних ресурсів  у всьому світі, надавши громадянам можливість здійснювати  базовий моніторинг  своїх місцевих водойм.  

 

         Моніторинг поверхневих вод є важливим інструментом управління водними ресурсами. Саме завдяки йому можна спостерігати тенденції хімічних змін води для прийняття оперативних та дієвих рішень покликаних покращити її стан. Цим важливим напрямком діяльності займаються спеціалісти апарату РОВР у Рівненській області.

         Моніторинг поверхневих вод виконується Регіональним офісом водних ресурсів у Рівненський області у відповідності до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 31.12.20 р. № 410 „Про затвердження програм державного моніторингу вод” та у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 „Порядку здійснення державного моніторингу вод”.

         У 2022 році з метою забезпечення виконання наказу Держводагентства від 12.01.2022 р. №5 „Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод”, об’єктами державного моніторингу вод, що здійснює Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненський області у відповідності до Програми державного моніторингу вод в частині проведення Дерводагенством спостережень на транскордонних ділянках водотоків, визначених відповідно до міждержавних угод про співробітнецтво на транскордонних водних об’єктах № 30 від 18.01.19 р. є масиви поверхневих вод, а саме річки: Прип’ять (с.Сенчиці, Вараський район), Горинь (с.Висоцьк, Вараський район), Стир (смт.Зарічне, Вараський район), Ствига (с.Познань, Сарненський район), Льва (с.Переброди, Сарненський район) на транскордонних ділянках що межують з Республікою Білорусь.

         Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненський області щомісяця виїжджають до встановлених створів, де відбувається відбір проб поверхневої води. В подальшому підвідомча лабораторія вод та грунтів здійснює їх аналіз на визначення фізико - хімічних показників.

         Також, в рамках виконання зазначеної програми моніторингу поверхневої води, здійснюється відбір проб по визначеним створам річок Случ (м.Сарни), Іква (м.Дубно), р.Устя (м.Рівне), Горинь (смт.Оржів, м.Нетішин та с.Ташки, Хмельницької області) з метою подальшого проведення хімічних аналізів за пріоритетними показниками (пестициди, легкі органічні сполуки, важкі метали та інші). Зазначені проби  направляються до лабораторії Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, що знаходиться у м. Вишгород, Київської області.

         Загалом моніторинг вод виконується для доповнення та підтвердження результатів визначення основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих вод, у тому числі від точкових та дифузних джерел, а також оцінки довгострокових змін, що відбуваються у поверхневих водах викликаних антропогенними та природними чинниками.

Корисні посилання

 
 
http://buvrzt.gov.ua/img/wp-content/banner2.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/kr.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/ju.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
eukr
Aqua 336x280px 23 ukr

Наші контакти

 м.Рівне, вул.Кавказька 7

 (0362) 63-36-43

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 (0362) 62-09-76

 http://rivnevodres.gov.ua

 
Scroll to top