Для вирішення водно-екологічних проблем річки Прип’ять 12 квітня 2019 року у місті Новоград-Волинський відбулося перше засідання басейнової ради річки Прип’ять. Засідання пройшло за участю науковців, водокористувачів та членів громадських організацій з 7 областей України в атмосфері активного обговорення ряду актуальних питань, таких як: налагодження сучасного моніторингу вод, роботи водних об’єктів у повеневий та меженний періоди.
Проаналізувавши наявні матеріали з обліку використання вод було визначено антропогенні впливи на якісний стан річок суббасейну Прип’яті з боку 34 точкових джерел забруднення.
Під час засідання активно обговорювалось питання забезпечення регулювання стоку річок у басейні річки Прип’ять. Зі змістовною доповіддю виступив представник Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Стадник. Представником ВП «Рівненська АЕС» Федором Кислициним присутнім була представлена презентація щодо намірів ВП «Рівненська АЕС» по будівництву гідроспоруди на річці Стир.
Присутніх було проінформовано щодо цьогорічного відзначення Дня Дніпра, яке заплановане на 7 липня 2019 року. Основною метою заходу є привернення уваги українців до проблем головної річки України – Дніпра, третьої за довжиною і площею басейну річки Європи.
Засідання басейнової ради річки Прип’ять пройшло в атмосфері однодумців, які націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану річки Прип’ять.
26 жовтня 2018 року у м. Новоград-Волинський, Житомирська область, відбулися збори зацікавлених сторін для утворення басейнової ради річки Прип’ять. До складу басейнової ради увійшли водокористувачі, науковці, представники органів виконавчої влади, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну Прип’яті, а саме з Житомирщини, Рівненщини, Волині, Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Хмельниччини. Представником на зборах від Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області був Ванкевич Анатолій Юрійович.
В ході роботи було сформовано басейнову раду річки Прип’ять, обрано голову басейнової ради та його заступника, ними стали відповідно заступник Голови Житомирської облдержадміністрації Ясюнецький Олексій Олексійович та начальник БУВР р.Прип’ять Азима Василь Іванович. Було утворено Секретаріат з представників 7 областей, очолив секретаріат Юрій Серилко – заступник Голови правління КП “Житомирводпроект”. Від Рівненської області до секретаріату увійшов кандидат технічних наук, доцент кафедри водогосподарського будівництва та експлуатації гідромеліоративних систем НУВГП Герасімов Євгеній Генріхович.
Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном, досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану поверхневих та підземних вод.Також було ухвалено проект Положення про басейнову раду як основний документ, згідно з яким басейнова рада працюватиме наступні 5 років.
Загалом, збори пройшли плідно, в атмосфері однодумців та людей, які прагнуть працювати на результат.