Регіональний офіс водних
ресурсів у Рівненській області

Анонси подій

Водогосподарська обстановка

Підвідомчі організації

Платні послуги

Соціальні мережі

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості, ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. Вперше він відзначався у 2003 році.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

 

Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до масштабів проблеми питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. У цей день більш ніж в ста країнах світу і в Україні з урахуванням цієї теми розробляють План заходів із відзначення Дня охорони праці, спрямованих на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safely and Heal that Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).

У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров'я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.

Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5 000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки.

З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з безпеки праці, проводяться систематичні інструктажі працівників, вводиться в штат інженер з охорони праці. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються тоді, коли знижується увага працівника. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила техніки безпеки часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Закликаємо-дотримуйтесь правил техніки безпеки!

Корисні посилання

 
 
http://buvrzt.gov.ua/img/wp-content/banner2.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/kr.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/ju.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
eukr
Aqua 336x280px 23 ukr

Наші контакти

 м.Рівне, вул.Кавказька 7

 (0362) 63-36-43

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 (0362) 62-09-76

 http://rivnevodres.gov.ua

 
Scroll to top