У першому півріччі поточного підвідомчими організаціями РОВР у Рівненській області здійснено заходи, які в цілому дозволили забезпечити стабільну роботу державних меліоративних фондів.
Завдання управлінь водного господарства – забезпечити справність і надійність роботи всіх складових меліоративних систем (насосних станцій, каналів, гідротехнічних споруд)
В підготовчий до вегетаційного період особлива увага була звернута на ремонт магістральних каналів, насосних станцій, гідротехнічних споруд, від яких залежить функціонування меліоративних систем.
На осушувальних системах всі роботи виконані у встановлений наказом термін (до 1 червня) вчасно та в повному обсязі. Державна міжгосподарська мережа, насосні станції, гідротехнічні споруди підготовлені для забезпечення відведення води. Осушувальні системи підготовлені на площі 138,9 тис.га. Підготовлено до роботи 62 насосних станції, 99 насосно-силових агрегатів. Відремонтовано 33 насосно-силових агрегати.
Роботи з поточного ремонту виконані в обсязі 676,454 тис.грн.
Обсяги очищення міжгосподарської мережі від мулу склали 10,240 тис.м³.
Відремонтовано 147 гідротехнічних споруд.
Управліннями впроваджувались організаційні і технічні заходи з виконання ремонтно–доглядових робіт згідно з вимогами розпорядчих актів Держводагентства та РОВР у Рівненській області. Здійснено обкошування каналів і дамб протяжністю 338,62 км площею 397,51 га, від чагарникової рослинності очищено каналів та дамб протяжністю 415,18 км площею 407,17 га. Виконано роботи з підсипки, планування відкосів і гребеня дамб протяжністю 0,61 км площею 1020 м².
Вартість ремонтно-доглядових робіт складає 21842,151 тис.грн.
За укладеними договорами з регулювання водного режиму меліорованих земель у кількості (18 договорів) виконано робіт по регулюванню водно-повітряного режиму на площу 17,744 тис.га. Надійшло коштів у сумі 1918,224 тис.грн.
На внутрішньогосподарській мережі виконано робіт з очистки каналів об’ємом 2,640 тис.м³.
Водогосподарськими організаціями приділялася постійна увага по підтриманню в належному технічному стані машин і механізмів. Незважаючи на той факт, що парк землерийної техніки уже відпрацював свій амортизаційний ресурс, в усіх організаціях було забезпечено необхідний рівень технічної готовності машин і механізмів.
Протягом 6 місяців 2021 року відремонтовано 20 механізмів та 29 транспортних засобів.