Регіональний офіс водних
ресурсів у Рівненській області

Анонси подій

Водогосподарська обстановка

Підвідомчі організації

Платні послуги

Соціальні мережі

        2 березня відбулось виїзне засідання обласної комісії ТЕБ та НС під головуванням Віталія Коваля.

        Північні райони Рівненщини перебувають у зоні найбільшого ризику затоплення, тому засідання комісії відбулось у Сарненському районі.

        Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області представляли начальник офісу Ігор Мосійчук та начальник Північного МУВГ.

 

          Площа, що обслуговується осушувальними системами на території району складає всього 119,68 тис.га., з якої 64,67 тис.га – сільськогосподарські угіддя.

        На території Сарненського району експлуатується 6,404 тис.км відкритої осушувальної мережі, 344,03 км дамб обвалування, 4582 гідротехнічні споруди, 36 насосних станцій.

        Комісія на чолі із головою облдержадміністрації обстежила  об'єкти інженерної інфраструктури водогосподарсько-меліоративного комплексу району, зокрема магістральний канал осушувальної системи «Клітне» та насосну станцію «Будашівська-2» осушувальної системи «Будашівська», розташованих на території Немовицької територіальної громади, дамбу та шахтний водоскид Осницького водосховища, що знаходяться на території Рокитнівської громади.

         «На жаль, стан гідротехнічних споруд області бажає кращого. Вирішення ситуації - співпраця РОВР у Рівненській області, територіальних громад і сільгоспвиробників. Тим паче, що така взаємодія вигідна для всіх. Територіальні громади отримують податки в місцевий бюджет, агровиробники - приріст урожаю, РОВР у Рівненській області - допомогу в експлуатації об‘єктів», - зазначив Віталій Коваль під час засідання комісії.

          Об’єкти інженерної інфраструктури осушувальних систем збудовані в 70-80 роках минулого сторіччя. Багато з осушувальних систем збудовані на торфовищах. При будівництві значної кількості дамб був використаний, в основному, торф’яний ґрунт, який має дуже низьку щільність, внаслідок чого за довготривалий період експлуатації відбулось значне просідання тіла дамб.   

        Так, на сьогодні потребує капітального ремонту дамба для захисту с.Вежиця Старосільської територіальної громади, на якій протягом пожежонебезпечного періоду неодноразово виникали осередки загорянь, дамба зазнала значних пошкоджень, в результаті чого втратила своє функціональне призначення. 

        «Є приклади, коли приведення до належного стану дамб та каналів дало позитивний ефект для економіки в цілому. У бувшому Зарічненському районі підприємство власними силами відновило систему, внаслідок чого урожайність ріпаку зросла у 2,5 рази. Бачимо, наскільки ефективним є капіталовкладення», - зазначив Віталій Коваль.     

        Вкотре голова облдержадміністрації наголосив головам територіальних громад на важливості меліорації: «Успішний фермер – це прибутковий фермер. А це податкові надходження в бюджет територіальних громад. Коли зрозумієте цей причинно-наслідковий зв'язок, набагато легше визначати пріоритети», - підсумував Віталій Коваль.

        Очільник  Рівненщини наголосив головам територіальних громад також на важливості взяття на контроль стану гідротехнічних споруд.

        Під час перебування на Осницькому водосховищі начальник РОВР у Рівненській області Ігор Мосійчук зауважив: - «Частина елементів кріплення дамби та шахтного водоскиду потребують заміни та проведення відновлювальних робіт.

        Шахта гідроспоруди виконана із монолітного бетону. В тілі шахти утворились свищі, через які вода потрапляє в камери, а також продовжується її руйнування.

        Зволікання з роботами по капітальному ремонту вказаного гідровузлу може призвести до надзвичайної ситуації, що призведе до затоплення та підтоплення двох населених пунктів Рокитнівської територіальної громади (села Осницьк та Томашгород), 33 садиби, 21 га сільськогосподарських угідь, а також руйнування траси міжнародного значення Київ-Ковель, руйнування інженерних комунікацій (газопроводи, водопроводи, лінії електропередач).

        У цьому році за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства у сумі 1,2 млн.грн. заплановано виготовлення проєктної документації на капітальний ремонт гідровузлу».

        Під час засідання також було затверджено План дій органів влади щодо пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році.

 

 

 

Корисні посилання

 
 
http://buvrzt.gov.ua/img/wp-content/banner2.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/kr.jpg
 
https://www.davr.gov.ua/fls18/ju.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
eukr
Aqua 336x280px 23 ukr

Наші контакти

 м.Рівне, вул.Кавказька 7

 (0362) 63-36-43

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 (0362) 62-09-76

 http://rivnevodres.gov.ua

 
Scroll to top