Надрукувати

 

         Після відкриття ринку землі громади матимуть зворотній зв’язок для вирішення питань, пов’язаних із реформою. Для цього Міністерство аграрної політики і продовольства, Рівненська облдержадміністрація та Всеукраїнська асоціація громад підписали Меморандум про співпрацю.

 

         Мета і завдання документа – консолідація зусиль для реалізації земельної реформи, зворотній зв’язок про системні проблеми, які є в місцевого самоврядування сільських територій для негайного і своєчасного їх вирішення.

«Ми будемо отримувати зворотній зв'язок від двох каналів – Рівненської облдержадміністрації і Асоціації, про першочергові проблеми громад. І потім це реалізовувати. Така комунікація ефективна, ринок землі цьому підтвердження: ми одержували запити від громад щодо передач земель на місця – і ця ініціатива була підтримана Президентом. 24 травня цього року Володимир Зеленський підписав Закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми ресурсами», - наголосив перший заступник                        Міністра АПК Тарас Висоцький.

         За словами голови облдержадміністрації Віталія Коваля, Меморандум стане потужним інструментом співпраці із центром: «Земельна реформа – це нові можливості для громад області. А Меморандум поглибить діалог із Міністерством через облдержадміністрацію в питаннях розвитку аграрної галузі».

         Віталій Коваль додав, що на Рівненщині триває систематична робота над втіленням ініціатив щодо ефективного використання землі.

         «Ще у 2020 році в області проведено аудит сільськогосподарських земель на площі понад 750 тисяч гектарів. У результаті – підприємства збільшили кількість облікованих посівних площ на 28 тисяч гектарів. Це також дозволило збільшити податкові надходження до бюджетів громад. Зокрема, за І квартал 2021 року Рівненщина отримала лідируючі позиції в країні по сплаті земельного податку та податку з доходів фізичних осіб», - додав Віталій Коваль.

         На важливості для громад бути в постійному контакті з центральною владою наголосив перший заступник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

         «Проблеми розвитку села для нас є пріоритетом. Будь-яка реформа - живий процес, в який необхідно вносити вчасні корективи. Саме профільні асоціації покликані давати зворотній зв’язок, щоб вчасно коригувати ті недоліки, які є в реформі», - зазначив Іван Слободяник.

         Участь в цій важливій для Рівненщини події прийняв начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігор Мосійчук.