Надрукувати

Напрямок управління водними ресурсами.

Робота щодо виконання показників програми державного моніторингу довкілля в системі Держводагентства у частині контролю якості поверхневих вод за радіологічними та гідрохімічними показниками виконана у повному обсязі. Протягом 2021 року виконано 1520 вимірювань. За матеріалами досліджень встановлено, що вміст радіонуклідів знаходиться на рівні нижче встановлених допустимих значень.

За надані в оренду водні об’єкти до державного бюджету надійшло 729,8 тис. грн.

 

Також РОВР у Рівненській області було надано сектору Держводагентства:

проектів дозволів на спеціальне водокористування

105

пропозицій по погодженню поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води

16

пропозиції по погодженню документації із землеустрою

2

пропозиції по погодженню договорів оренди водних об'єктів

6

пропозицій по погодженню паспортів водних об’єктів

16

розроблено режимів роботи водних об’єктів

613

Регіональним офісом водних ресурсів та його підвідомчими організаціями було опубліковано 42 статті у засобах масової інформації.

З метою ведення просвітницької діяльності у навчальних закладах області у 2021 році було проведено лише 41 екологічних уроків у зв’язку з закриттям навчальних закладів на карантин.

У 2021 було упорядковано та відновлено 19 водних джерел та витоків річок.

          Виконання основних показників з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу.

          Станом на 01.01.2022 року підвідомчими організаціями виконано ремонтно-доглядових робіт на суму 41,88 млн.грн.

          Виконано:

          обкошування каналів і дамб на площі 1444,669 га;

          вирубку чагарникової рослинності виконано на площі 632,566 га;

          виконано очистку міжгосподарської мережі об’ємом 15,021 тис.куб.м;

          відремонтовано 167 ГТС;

          відремонтовано 42 насосно-силових агрегати;

          виконано робіт по технічному обслуговуванню меліоративних систем на площі 6,925 тис.га на суму 969,121 тис.грн.;

          виконано робіт по регулюванню водно-повітряного режиму на площі 14,774 тис.га вартістю 1258,018 тис.грн.

          Поточний ремонт основних фондів виконано на суму 1667,062 тис.грн.

          Для ефективної реалізації реформ у водній галузі, завершена ретельна інвентаризація інфраструктури водогосподарсько-меліоративного комплексу, за результатами якої буде проведено процедури списання об’єктів інженерної інфраструктури осушувальних систем, які непридатні для подальшого використання і їх відновлення є економічно недоцільним.

          Спільно з районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад територіальних громад проведено інвентаризацію гідротехнічних споруд, що знаходяться на відповідній території з метою виявлення безхазяйних гідротехнічних споруд, які використовуються без відповідних правовстановлюючих документів.

          Станом на сьогодні продовжуються заходи стосовно прийняття у власність територіальних громад меліоративних систем та набуття права власності на відповідні об’єкти безхазяйного нерухомого майна. Зокрема, готуються матеріали по передачі з державної власності у комунальну власність Костопільської міської ради Рівненського району осушувальної системи «Руда», Млинівської селищної ради Дубенського району огороджувальної дамби та залізобетонної водозливної греблі у смт Млинів Дубенського району. 

          У липні місяці 2021  року підписано Меморандум про партнерство між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗАХІД АГРОПРОМ»,  Рівненською обласною державною адміністрацією, Регіональним офісом водних ресурсів у Рівненській області, Костопільською міською радою Рівненського району Рівненської області щодо спільних дій, направлених на відновлення належного та стабільного функціонування об’єктів інженерної інфраструктури осушувальної системи «Мельниця» Рівненського району з метою регулювання водно-повітряного режиму грунтів для підвищення їх врожайності.

          Осушувані сільськогосподарські угіддя області використовуються сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами, агровиробниками та громадянами.

          Всього по області такі землі на сьогодні використовуються  94 сільськогосподарськими підприємствами, 79 фермерськими господарствами.

Яскравим прикладом залучення аграрних підприємств, які використовують земельні ділянки для сільськогосподарського виробництва, до участі в заходах щодо покращення стану меліоративних систем є проведені водогосподарниками спільно з місцевою владою та підприємцями роботи по відновленню осушувальної системи «Комори» Зарічненського району площею 4200,0 га, завдяки чому вдалося врегулювати рівні підземних вод, що забезпечило родючість грунту і, як наслідок, приріст урожаю. Якщо середня врожайність становила 15 центнерів з гектара, зараз вона зросла до 34,6 центнерів з гектара.

           На доручення Держводагентства від 02.09.2021 №5436/3/6/11-21 до Плану організації виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 р. «Про стан водних ресурсів України», введеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 р. №357, схваленого на засіданні Кабінет у Міністрів України 1 вересня 2021 р. (протокол №104), підвідомчими організаціями Регіонального офісу у Рівненській області завершено роботу з інвентаризації водогосподарсько-меліоративного комплексу області із застосуванням геопросторових технологій зі створенням шейп-файлів для нанесення державних водогосподарських систем на публічну кадастрову карту.